revolt (1.0.4) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: White
tr: Beyaz

en: Gray
tr: Gri

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search form
tr: Arama formu

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Header background
tr: Üstbilgi arka planı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
