revolt (1.0.8) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Footer
id: Catatan kaki

en: White
id: Putih

en: Gray
id: Abu-abu

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site header
id: Kepala situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
