revolt (1.0.9) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: White
uk: Білий

en: Gray
uk: Сірий

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Sidebar Left
uk: Ліва бічна панель

en: Sidebar Right
uk: Права бічна панель

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Header background
uk: Фон верхнього колонтитулу

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date
