Rewrite Field (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: Custom Text
hu: Egyéni szöveg

en: Override the output of this field with custom text
hu: A mező kimenetének felülírása egyéni szöveggel

en: Output this field as a custom link
hu: A mező létrehozása egyéni hivatkozásként
