Rich Image (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Link Target
id: Tujuan Tautan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Caption
id: Keterangan

en: About
id: Tentang

en: External links only
id: Tautan eksternal saja

en: Allowed link type
id: Jenis tautan yang diizinkan

en: Internal links only
id: Tautan internal saja

en: Both internal and external links
id: Baik link internal maupun eksternal

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
id: Mulai ketikkan judul sepotong konten untuk memilihnya. Anda juga dapat memasukkan jalur internal seperti %add-node atau URL eksternal seperti %url. Masukkan %front untuk link ke halaman depan.

en: This must be an external URL such as %url.
id: Ini harus berupa URL eksternal seperti %url.
