Rich Image (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Link Target
it: Target del link

en: Fields
it: Campi

en: Link URL
it: URL del link

en: Caption
it: Didascalia

en: About
it: Informazioni

en: External links only
it: Solo collegamenti esterni

en: Allowed link type
it: Tipo di link consentito

en: Internal links only
it: Solo collegamenti interni

en: Both internal and external links
it: Collegamenti sia interni che esterni

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
it: I percorsi inseriti manualmente devono iniziare con /, ? o #.

en: This must be an external URL such as %url.
it: Questa deve essere una URL esterna come %url.
