Rich Image (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Link Target
ja: リンク先

en: Link target
ja: リンク先

en: Fields
ja: フィールド

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Caption
ja: キャプション

en: Attribution
ja: 表示(Attribution)

en: About
ja: アバウト

en: External links only
ja: 外部リンクのみ

en: Allowed link type
ja: 許可するリンクタイプ

en: Internal links only
ja: 内部リンクのみ

en: Both internal and external links
ja: 内部と外部リンクの両方

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ja: 手動で入力するパスは、/ か ? か # から始めなければなりません。

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
ja: 選択するにはコンテンツの一部のタイトルをタイピングしてください。 %add-node のような内部パスや %url のような外部 URL を入力することもできます。フロントページへのリンクには %front を入力してください。

en: This must be an external URL such as %url.
ja: %url のような外部 URL でなくてはなりません。

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page.
ja: これは、%add-nodeのような内部パスでなければなりません。 また、コンテンツのタイトルを入力して選択することもできます。 フロントページにリンクするには、%frontと入力します。
