Rich Image (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Link Target
tr: Bağlantı Hedefi

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Link URL
tr: Bağlantı URL

en: Caption
tr: Başlık

en: About
tr: Hakkında

en: External links only
tr: Yalnızca dış bağlantılar

en: Allowed link type
tr: İzin verilen bağlantı tipi

en: Internal links only
tr: Yalnızca iç bağlantılar

en: Both internal and external links
tr: Hem iç hem dış bağlantılar

en: This must be an external URL such as %url.
tr: Bu, %url gibi harici bir URL olmalıdır.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page.
tr: Bu, %add-node gibi bir iç yol olmalıdır. Seçmek için bir içeriğin başlığını yazmaya da başlayabilirsiniz. Ön sayfaya bağlantı oluşturmak için %front girin.
