Rigel (5.0.1) - en to it translation catalogue (79 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Approve
it: Approva

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Manage
it: Gestisci

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Upload
it: Carica

en: Configure
it: Configura

en: Create
it: Crea

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Start
it: Inizio

en: Navigation
it: Navigazione

en: Log in
it: Accedi

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Install
it: Installa

en: Tools
it: Strumenti

en: Close
it: Chiudi

en: Messages
it: Messaggi

en: Accept
it: Accetta

en: Log out
it: Esci

en: Attach
it: Allega

en: Review
it: Revisione

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Apply
it: Applica

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Copy
it: Copia

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Restore
it: Ripristina

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Download feature
it: Scarica funzionalità

en: Pagination
it: Paginazione

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Update style
it: Aggiorna lo stile

en: Add effect
it: Aggiungi effetto

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Dark
it: Scuro

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Install and set as default
it: Installa e imposta come predefinito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
