Rigel (5.0.2) - en to ja translation catalogue (80 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Download
ja: ダウンロード

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Manage
ja: 管理

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Upload
ja: アップロード

en: Configure
ja: 設定

en: Create
ja: 作成

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Footer
ja: フッター

en: Filter
ja: フィルター

en: Start
ja: 開始

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Log in
ja: ログイン

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Install
ja: インストール

en: Tools
ja: ツール

en: Close
ja: 閉じる

en: Stop
ja: 停止

en: Messages
ja: メッセージ

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Log out
ja: ログアウト

en: Attach
ja: 添付

en: Review
ja: 確認する

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Apply
ja: 適用

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Copy
ja: コピー

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Restore
ja: 復元

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Launch
ja: 起動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Detach
ja: デタッチ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Associate
ja: 結合させる

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Update style
ja: 更新スタイル

en: Add effect
ja: エフェクトの追加

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Footer background
ja: フッターの背景

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Reboot
ja: 再起動

en: Terminate
ja: 停止

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Disassociate
ja: 分離する

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Install and set as default
ja: インストールしてデフォルトに設定

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
