React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Upload
pt: Carregar

en: Continue
pt: Continuar

en: Url
pt: URL

en: Custom
pt: Personalizado

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: About
pt: Sobre

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
pt: Mudar o formato de texto para %text_format removerá permanentemente o conteúdo que não é permitido nesse formato de texto.<br><br>Salve suas mudanças antes de alternar o formato de texto para evitar perda de dados.

en: Change text format?
pt: Mudar formato de texto?

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Entity browser
pt: Navegador de entidade

en: Select entities
pt: Selecionar entidades
