React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Link
pt: Ligação

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: link
pt: ligação

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Continue
pt: Continuar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: About
pt: Sobre

en: Text format
pt: Formato de texto
