React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Enable
ru: Включить

en: Link
ru: Ссылка

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: link
ru: ссылка

en: Upload
ru: Закачать

en: Continue
ru: Продолжить

en: Url
ru: Url-адрес

en: Custom
ru: Собственная

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Color picker
ru: Выбор цвета

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: About
ru: Информация

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
ru: Изменение текстового формата на %text_format безвозвратно удалит содержимое, недоступное в новом текстовом формате.<br><br>Для предотвращения потери данных сохраните изменения перед переключением формата.

en: Change text format?
ru: Изменить формат текста?

en: Entity browser
ru: Обозреватель сущностей

en: Select entities
ru: Выбрать сущности

en: Rich text
ru: Продвинутый текст
