React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Link
th: ลิงค์

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
th: การเปลี่ยนรูปแบบข้อความ %text_format จะลบเนื้อหาที่ไม่อนุญาตให้ใช้ในรูปแบบข้อความนั้น <br><br>บันทึกการเปลี่ยนแปลงของคุณก่อนที่จะเปลี่ยนรูปแบบข้อความเพื่อหลีกเลี่ยงการสูญเสียข้อมูล

en: Change text format?
th: เปลี่ยนรูปแบบข้อความ?
