React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Link
uk: Посилання

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: link
uk: посилання

en: Upload
uk: Викласти

en: Continue
uk: Продовжити

en: Custom
uk: Власний

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Color picker
uk: Піпетка кольору

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: About
uk: Про модуль

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
uk: Зміна текстового формату на %text_format остаточно видалить недозволений в цьому текстовому форматі вміст. <br><br> Щоб запобігти втраті даних, збережіть зміни до перемикання текстового формату.

en: Change text format?
uk: Змінити текстовий формат?

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей

en: Select entities
uk: Виберіть об'єкти

en: Entity autocomplete
uk: Автозаповнення сутності

en: Entity reference format
uk: Формат посилання на сутність
