React JSONSchema Form (1.0.0-alpha36) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: link
hu: hivatkozás

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Url
hu: Webcím

en: Custom
hu: Egyéni

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Color picker
hu: Színválasztó

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: About
hu: Leírás

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása
