React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Link
id: Tautan

en: View
id: Lihat

en: link
id: tautan

en: Upload
id: Unggah

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Custom
id: Tersuai

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: About
id: Tentang

en: Text format
id: Format teks

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
id: Mengubah format teks menjadi %text_format akan menghapus secara permanen konten yang tidak diizinkan dalam format teks tersebut.<br><br>Simpan perubahan Anda sebelum mengganti format teks untuk menghindari kehilangan data.
