React JSONSchema Form (1.0.0-alpha28) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Link
tr: Bağlantı

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: link
tr: bağlantı

en: Upload
tr: Yükle

en: Continue
tr: Devam et

en: Custom
tr: Özel

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: About
tr: Hakkında

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
tr: Metin biçimini %text_format olarak değiştirmek, söz konusu metin biçiminde izin verilmeyen içeriği kalıcı olarak kaldırır.<br><br>Verilerin kaybolmasını önlemek için, metin biçimini değiştirmeden önce değişikliklerinizi kaydedin.

en: Change text format?
tr: Metin biçimi değiştirilsin mi?
