RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha3) - en to jv translation catalogue (38 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Groups
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Update
jv: Dianyari

en: Access
jv: Akses

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: Active
jv: Aktif

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Send message
jv: Kirim pesen

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Trigger
jv: Pemicu

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Edit URL
jv: Sunting URL
