RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha5) - en to eo translation catalogue (43 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Access
eo: Atingo

en: View
eo: Vidu

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: Active
eo: Aktiva

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: System
eo: Sistemo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Delete rule
eo: Forigu regulon

en: Rules
eo: Reguloj

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Send message
eo: Sendu mesaĝon

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: Trigger
eo: Ekagilo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
