RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc2) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Groups
is: Hópar

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en:  and
is:  og

en: Views
is: Gagnasýn

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: Component
is: Íhlutur

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Conditions
is: Skilyrði

en: active
is: virkur

en: System
is: Kerfi

en: Delete rule
is: Eyða reglu

en: Rules
is: Reglur

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Send message
is: Senda skilaboð

en: Rule
is: Regla

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn

en:  - Select -
is:  - Velja -
