RNG - Events and Registrations (8.x-1.3-beta1) - en to te translation catalogue (38 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Status
te: స్థితి

en: Register
te: నమోదు చెయ్యు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Groups
te: సమూహాలు

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: disabled
te: అచేతనం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Action
te: చర్య

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Links
te: లంకెలు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: User
te: వాడుకరి

en: action
te: చర్య

en: Created
te: సృష్టితం

en: Create
te: సృష్టించు

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు

en: N/A
te: వర్తించదు

en: System
te: వ్యవస్థ

en: Condition
te: నియమం

en: Change
te: మార్చు

en: Messages
te: సందేశాలు

en: Source
te: మూలం

en: People
te: ప్రజలు

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: A description of the group.
te: గుంపు యొక్క వివరణ.

en: Language code
te: భాషా సంకేతం
