RNG - Events and Registrations (8.x-1.4-alpha1) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en:  and
kn:  ಹಾಗು

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Delete messages
kn: ಸಂದೇಶವನ್ನು ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Group ID
kn: ಸಮೂಹದ ಐಡಿ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Identity
kn: ಗುರುತು

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: id
kn: ಐಡಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Customize
kn: ಗ್ರಾಹಕೀಕರಿಸು

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ
