RNG Date Scheduler (8.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Not applicable
hi: लागू नहीं
