Multi Site Status Dashboard (1.0.0-beta2) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Settings
ast: Preferencies

en: View
ast: Vista

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Update status
ast: Estáu de l'anovación

en: Published
ast: Espublizáu

en: Severity
ast: Severidá

en: Details
ast: Detalles

en: General
ast: Xeneral

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios
