Multi Site Status Dashboard (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Site name
it: Nome del sito

en: Module
it: Modulo

en: Ignored
it: Ignorato

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Published
it: Pubblicato

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Details
it: Dettagli

en: General
it: Generale

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Result
it: Risultato

en: Notice
it: Avviso

en: Info
it: Informazioni

en: Changed
it: Modificato

en: Not supported
it: Non supportato

en: Drupal version
it: Versione di Drupal

en: Emergency
it: Emergenza

en: The name of the site.
it: Il nome del sito.

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico
