Multi Site Status Dashboard (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: Total
nl: Totaal

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Current version
nl: Huidige versie

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Update status
nl: Update Status

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: General
nl: Algemeen

en: Role
nl: Rol

en: Users
nl: Gebruikers

en: Last checked
nl: Laatst gecontroleerd

en: Result
nl: Resultaat

en: Notice
nl: Mededeling

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Add site
nl: Website toevoegen

en: Advice
nl: Advies

en: Not supported
nl: Niet ondersteund.

en: Drupal version
nl: Drupal-versie

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: The name of the site.
nl: De naam van de website.

en: Alert
nl: Alarm

en: Critical
nl: Kritisch

en: Global status
nl: Algemene status

en: Warnings found
nl: Waarschuwingen gevonden

en: Errors found
nl: Fouten gevonden

[ctx: Examined]
en: Checked
nl: Gecontroleerd

en: The time when the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit gemaakt is.

en: The time when the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst bewerkt is.
