Multi Site Status Dashboard (1.0.0) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Item
fr: Élément

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Site name
fr: Nom du site

en: Current version
fr: Version actuelle

en: Ignored
fr: Ignoré

en: Update status
fr: État des mises à jour

en: Published
fr: Publié

en: Severity
fr: Importance

en: Warning
fr: Avertissement

en: Details
fr: Détails

en: General
fr: Général

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Result
fr: Résultat

en: Notice
fr: Information

en: Changed
fr: Modifié

en: Site URL
fr: URL du site

en: Advice
fr: Conseil

en: Revoked
fr: Annulé(e)

en: Not supported
fr: Non pris en charge

en: Drupal version
fr: Version de Drupal

en: Emergency
fr: Urgence

en: The name of the site.
fr: Le nom du site.

en: Alert
fr: Alerte

en: Critical
fr: Critique

en: Number of users
fr: Nombre d'utilisateurs

en: Warnings found
fr: Avertissements trouvés

en: Errors found
fr: Erreurs trouvées

[ctx: Examined]
en: Checked
fr: Vérifié
