Multi Site Status Dashboard (1.0.0) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Update status
hi: नवीनतम स्थिति

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: OK
hi: ठीक है

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: General
hi: सामान्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Result
hi: परिणाम

en: Notice
hi: नोटिस

en: Info
hi: जानकारी

en: Changed
hi: बदल गया

en: Debug
hi: डिबग

en: Emergency
hi: आपातकाल

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Critical
hi: विकट
