Multi Site Status Dashboard (1.0.2) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Update status
cy: Diweddaru statws

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Details
cy: Manylion

en: General
cy: Cyffredinol

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr
