Multi Site Status Dashboard (1.0.2) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Item
de: Element

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Total
de: Gesamt

en: Error
de: Fehler

en: Created
de: Erstellt

en: Site name
de: Name der Website

en: Module
de: Modul

en: Current version
de: Aktuelle Fassung

en: Ignored
de: Ignoriert

en: Update status
de: Aktualisierungsstatus

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Severity
de: Schweregrad

en: Warning
de: Warnung

en: General
de: Allgemein

en: Role
de: Rolle

en: Users
de: Benutzer

en: Last checked
de: Zuletzt überprüft

en: Result
de: Ergebnis

en: Notice
de: Hinweis

en: Changed
de: Geändert

en: Site URL
de: URL der Website

en: Debug
de: Debuggen

en: Advice
de: Hilfestellung

en: Revoked
de: Widerrufen

en: Not supported
de: Nicht unterstützt

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Drupal version
de: Drupal-Version

en: PHP version
de: PHP-Version

en: Emergency
de: Notfall

en: The name of the site.
de: Der Name der Website.

en: Alert
de: Alarm

en: Critical
de: Kritisch

en: Not secure
de: Unsicher

en: Global status
de: Globaler Status

en: Number of users
de: Anzahl der Benutzer

en: Entity settings
de: Entitätseinstellungen

en: Warnings found
de: Warnungen gefunden

en: Errors found
de: Fehler gefunden

[ctx: Examined]
en: Checked
de: Überprüft
