Multi Site Status Dashboard (1.0.2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Version
id: Versi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Site name
id: Nama situs

en: Module
id: Modul

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Details
id: Rincian

en: General
id: Umum

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Result
id: Hasil

en: Notice
id: Peringatan

en: Changed
id: Berubah

en: Not supported
id: Tidak didukung

en: Drupal version
id: Versi Drupal

en: Emergency
id: Darurat

en: The name of the site.
id: Nama situs.

en: Alert
id: Peringatan

en: Critical
id: Kritis

en: Warnings found
id: Peringatan ditemukan

en: Errors found
id: Kesalahan ditemukan

[ctx: Examined]
en: Checked
id: Diperiksa
