Robolytix (8.x-1.0) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Remove
cy: Symud

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Update
cy: Diweddaru

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Create
cy: Creu
