Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha38) - en to bs translation catalogue (42 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Focus
bs: Fokus

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Description
bs: Opis

en: Overview
bs: Pregled

en: Search
bs: Pretraga

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Node
bs: Nod

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Normal
bs: Normalno

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Link color
bs: Boja linka

en: Global
bs: Globalni

en: The file could not be created.
bs: Nije bilo moguće kreirati fajl.

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
