Dropsolid Rocketship Core (all releases) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: all
ar: الكل

en: File
ar: ملف

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Name
ar: الاسم

en: Small
ar: صغير

en: URL
ar: العنوان URL

en: Teaser
ar: موجز

en: Layout
ar: التنسيق

en: User
ar: المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: Open link in new window
ar: افتح الرابط في نافذة جديدة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Custom
ar: مخصص

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Buttons
ar: الأزرار

en: characters
ar: الأحرف

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Italic
ar: مائل

en: Menu name
ar: اسم القائمة

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: More link
ar: رابط المزيد

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Link class
ar: صنف الرابط

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Strong
ar: مهم

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Linked to content
ar: مرتبط بالمحتوى

en: Linked to file
ar: مرتبط بالملف

en: Nothing
ar: لا شيء
