Dropsolid Rocketship Core (6.2.2) - en to el translation catalogue (107 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Focus
el: Εστίαση

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: On
el: Ανοικτό

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Quote
el: Παράθεση

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: True
el: Αληθής

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Node
el: Κόμβος

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: View all
el: Εμφάνιση όλων

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Class
el: Κλάση

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: characters
el: χαρακτήρες

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Bold
el: Έντονα

en: Form
el: Φόρμα

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Global
el: Καθολικό

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: More link
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: The file could not be created.
el: Το αρχείο δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί.

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Link class
el: Κλάση συνδέσμου

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Strong
el: Ισχυρά

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Terms of use
el: Όροι χρήσης

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Boolean value
el: Τιμή Boolean

en: Add rel="nofollow" to links
el: Προσθήκη rel="nofollow" στους συνδέσμους

en: Show URL only
el: Προβολή URL μόνο

en: Add rel="@rel"
el: Προσθήκη rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: Query key
el: Κλειδί ερωτήματος

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
el: Ανιχνεύθηκε εμφολευμένο rendering κατά την εμφάνιση της οντότητας %entity_type:%entity_id, χρησιμοποιώντας το πεδίο %field_name της υποοντότητας %bundle_name. Ακύρωση rendering.
