Rocketship event (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: category
fa: دسته‌بندی

en: Event
fa: رویداد

en: Layout
fa: آرایش

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Price
fa: قیمت

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
