Rocketship event (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: On
de: An

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Category
de: Kategorie

en: category
de: Kategorie

en: Event
de: Ereignis

en: Off
de: Aus

en: Header
de: Kopfzeile

en: Location
de: Ort

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Price
de: Preis

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Show all
de: Alle anzeigen

en: Offset
de: Versatz

en: Extra information
de: Zusätzliche Informationen

en: Page description
de: Beschreibung der Seite

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Show more
de: Weitere anzeigen

en: Show less
de: Weniger anzeigen

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Past events
de: Vergangene Veranstaltungen

en: This description is used on overview pages. It is also used for search engine and social media snippets.
de: Diese Beschreibung wird auf Übersichtsseiten verwendet. Sie wird auch für Suchmaschinen- und Social-Media-Snippets verwendet.

en: This image is displayed on overview pages. It is also used for search engine and social media snippets.
de: Dieses Bild wird auf Übersichtsseiten angezeigt. Sie wird auch für Suchmaschinen- und Social-Media-Snippets verwendet.
