Rocketship event (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: On
it: Acceso

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: category
it: categoria

en: Event
it: Evento

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Location
it: Posizione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Price
it: Prezzo

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Show all
it: Mostra tutti

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
