Rocketship event (1.0.1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: On
id: Pada

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: category
id: kategori

en: Event
id: Acara

en: Layout
id: Tata letak

en: Off
id: Matikan

en: Location
id: Lokasi

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Price
id: Harga

en: Address
id: Alamat

en: Events
id: Acara

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
