Rocketship event (1.0.1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: category
ja: カテゴリー

en: Event
ja: イベント

en: Layout
ja: レイアウト

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Location
ja: 場所

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Price
ja: 価格

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Events
ja: イベント

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Apply
ja: 適用

en: Show all
ja: すべてを表示

en: Offset
ja: オフセット

en: €
ja: ユーロ

en: Extra information
ja: その他の情報

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
