Rocketship event (1.0.1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: category
tr: kategori

en: Event
tr: Olay

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Price
tr: Fiyat

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
