Rocketship event (1.0.1) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: On
vi: Bật

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Image
vi: Ảnh

en: Category
vi: Mục phân loại

en: category
vi: phân loại

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Layout
vi: Bố cục

en: Off
vi: Tắt

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Location
vi: Vị trí

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Price
vi: Giá

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Events
vi: Sự kiện

en: Start date
vi: Ngày bắt đầu

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Show all
vi: Hiện tất cả

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
