Rocketship Demo Profile (Florista) (1.0.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Default time zone
fa: ناحیه زمانیپیشفرض

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Installing @drupal
fa: نصب @drupal

en: The installation has encountered an error.
fa: نصب با خطا مواجه شد.

en: Configure site
fa: پیکربندی سایت

en: Update notifications
fa: اطلاعیه‌های به‌روز رسانی

en: Check for updates automatically
fa: بررسی خودکار برای به‌روز رسانی

en: Regional settings
fa: تنظیمات منطقه‌ای

en: Default country
fa: کشورپیشفرض

en: Site maintenance account
fa: حساب نگهداری سایت

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Add custom block
fa: افزودن قالبک سفارشی

en: Fallback date format
fa: تاریخ بشکل پس جوابی

en: HTML Date
fa: تاریخ به طریق HTML

en: HTML Datetime
fa: روز و تاریخ به طریقHTML

en: HTML Month
fa: ماه HTML

en: HTML Time
fa: وقت HTML

en: HTML Week
fa: هفته HTML

en: HTML Year
fa: سال HTML

en: HTML Yearless date
fa: تاریخ بی سال HTML

en: Default long date
fa: تاریخ طویل مفروض

en: Default medium date
fa: تاریخ متوسط مفروض

en: Default short date
fa: تاریخ کوتاه مفروض

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fa: چندین نویسه خاص مجاز هستند ، از جمله فاصله ، نقطه (.) ، خط فاصله (-) ، زبرک (') ، زیر خط (_) ، و علامت @
