Rocketship location (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Overview
pt: Vista global

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Address
pt: Morada

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Master
pt: Principal

en: Automatically fit map to displayed locations based on shapes (no markers available).
pt: Ajuste automaticamente o mapa aos locais exibidos com base nas formas (sem marcadores disponíveis).

en: Enter location name
pt: Insira o nome do local
