Dropsolid Rocketship Starter theme (3.0.1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: all
id: semua

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Back
id: Kembali

en: Page
id: Halaman

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Last
id: Terakhir

en: Optional
id: Pilihan

en: Close
id: Tutup

en: First
id: Pertama

en: or
id: atau

en: Theme settings
id: Pengaturan tema

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Exceptions
id: Pengecualian

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Header top
id: Atas header

en: Required field
id: Jadikan isian wajib

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
