Dropsolid Rocketship Starter theme (3.0.1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Content
pt: Conteúdo

en: all
pt: todos

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Back
pt: Voltar

en: Submitted by
pt: Enviado por

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Left sidebar
pt: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
pt: Barra lateral direita

en: Footer
pt: Rodapé

en: Last
pt: Último

en: Optional
pt: Opcional

en: Close
pt: Fechar

en: First
pt: Primeiro

en: or
pt: ou

en: on
pt: em

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Tabs
pt: Abas

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Exceptions
pt: Exceções

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Pagination
pt: Paginação

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Required field
pt: Campo obrigatório

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Last page
pt: Última página

en: First page
pt: Primeira página

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
