Dropsolid Rocketship Starter theme (3.0.2) - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: all
pl: wszystkie

en: Login
pl: Zaloguj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Back
pl: Wstecz

en: Submitted by
pl: Wysłane przez

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Last
pl: Ostatni

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Close
pl: Zamknij

en: First
pl: Pierwszy

en: or
pl: lub

en: on
pl: na

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Forgot your password?
pl: Nie pamiętasz hasła?

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
