Dropsolid Rocketship Starter theme (3.0.2) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Back
fa: بازگشت

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Last
fa: آخرین

en: Optional
fa: اختیاری

en: Close
fa: بستن

en: First
fa: اولین

en: or
fa: یا

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Exceptions
fa: استثناها

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Required field
fa: میدان لازم

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
