Dropsolid Rocketship Starter theme (3.0.3) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: all
hi: सभी

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Back
hi: वापस

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Left sidebar
hi: बांया साइडबार

en: Right sidebar
hi: दांया साइडबार

en: Footer
hi: पादलेख

en: Last
hi: अंतिम

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Close
hi: बंद करे

en: First
hi: पहला

en: or
hi: अथवा

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Header top
hi: हैडर का शीर्ष

en: Required field
hi: आवश्यक फील्ड

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
